Joukkueet
-
Itäinen konferenssi
-
1.
- Carolina
-
53 - 22 - 7, voittoprosentti 68.90
- 8. suosituin joukkue (219 fania)
V% M S L JM PM HGMP 68.90 2. 517 8. 2848 4. 776 13. 352 3. 240 27. 11327 6. -
2.
- Buffalo
-
50 - 23 - 9, voittoprosentti 66.50
- 24. suosituin joukkue (62 fania)
V% M S L JM PM HGMP 66.50 4. 543 5. 2747 6. 1125 2. 353 1. 241 25. 12137 2. -
3.
- Tampa Bay
-
50 - 26 - 6, voittoprosentti 64.60
- 11. suosituin joukkue (196 fania)
V% M S L JM PM HGMP 64.60 5. 528 6. 2493 10. 1182 1. 305 7. 231 30. 10807 8. -
4.
- Montreal
-
48 - 24 - 10, voittoprosentti 64.60
- 18. suosituin joukkue (93 fania)
V% M S L JM PM HGMP 64.60 5. 548 4. 2469 11. 1007 4. 320 5. 256 15. 11743 4. -
5.
- Boston
-
45 - 27 - 10, voittoprosentti 61.00
- 6. suosituin joukkue (245 fania)
V% M S L JM PM HGMP 61.00 8. 471 12. 2290 19. 1028 3. 271 11. 250 18. 10318 12. -
6.
- Ottawa
-
44 - 27 - 11, voittoprosentti 60.40
- 29. suosituin joukkue (40 fania)
V% M S L JM PM HGMP 60.40 9. 453 14. 2410 13. 770 14. 247 16. 246 22. 9941 14. -
7.
- Pittsburgh
-
41 - 25 - 16, voittoprosentti 59.80
- 2. suosituin joukkue (341 fania)
V% M S L JM PM HGMP 59.80 10. 514 10. 2518 8. 741 16. 264 13. 268 9. 10610 9. -
8.
- Philadelphia
-
43 - 27 - 12, voittoprosentti 59.80
- 13. suosituin joukkue (155 fania)
V% M S L JM PM HGMP 59.80 10. 415 17. 2203 21. 899 6. 262 14. 243 24. 9764 15. -
9.
- Washington
-
43 - 30 - 9, voittoprosentti 57.90
- 9. suosituin joukkue (205 fania)
V% M S L JM PM HGMP 57.90 12. 405 19. 2151 22. 687 17. 243 17. 244 23. 9254 17. -
10.
- Detroit
-
41 - 31 - 10, voittoprosentti 56.10
- 7. suosituin joukkue (243 fania)
V% M S L JM PM HGMP 56.10 15. 419 16. 2369 16. 626 25. 232 20. 258 13. 9032 18. -
11.
- Columbus
-
40 - 30 - 12, voittoprosentti 56.10
- 24. suosituin joukkue (62 fania)
V% M S L JM PM HGMP 56.10 15. 429 15. 2499 9. 684 18. 240 18. 253 17. 9421 16. -
12.
- NY Islanders
-
43 - 34 - 5, voittoprosentti 55.50
- 30. suosituin joukkue (33 fania)
V% M S L JM PM HGMP 55.50 19. 375 22. 2304 18. 643 23. 239 19. 241 25. 9012 19. -
13.
- New Jersey
-
42 - 37 - 3, voittoprosentti 53.00
- 20. suosituin joukkue (86 fania)
V% M S L JM PM HGMP 53.00 21. 360 25. 2358 17. 613 26. 218 23. 254 16. 7953 25. -
14.
- Florida
-
40 - 38 - 4, voittoprosentti 51.20
- 1. suosituin joukkue (361 fania)
V% M S L JM PM HGMP 51.20 25. 390 20. 2280 20. 905 5. 232 20. 276 5. 8514 22. -
15.
- Toronto
-
32 - 36 - 14, voittoprosentti 47.60
- 14. suosituin joukkue (142 fania)
V% M S L JM PM HGMP 47.60 28. 357 27. 1858 28. 640 24. 183 28. 299 2. 7560 27. -
16.
- NY Rangers
-
34 - 39 - 9, voittoprosentti 47.00
- 12. suosituin joukkue (189 fania)
V% M S L JM PM HGMP 47.00 29. 359 26. 1765 32. 568 29. 178 29. 250 18. 8005 24. -
Läntinen konferenssi
-
1.
- Colorado
-
55 - 16 - 11, voittoprosentti 73.80
- 3. suosituin joukkue (337 fania)
V% M S L JM PM HGMP 73.80 1. 604 1. 3183 1. 672 20. 353 1. 203 32. 12698 1. -
2.
- Dallas
-
50 - 20 - 12, voittoprosentti 68.30
- 5. suosituin joukkue (285 fania)
V% M S L JM PM HGMP 68.30 3. 512 11. 2392 14. 778 12. 287 9. 226 31. 10513 11. -
3.
- Minnesota
-
46 - 24 - 12, voittoprosentti 63.40
- 16. suosituin joukkue (129 fania)
V% M S L JM PM HGMP 63.40 7. 553 2. 2882 3. 843 9. 314 6. 240 27. 12059 3. -
4.
- Vegas
-
39 - 26 - 17, voittoprosentti 57.90
- 22. suosituin joukkue (85 fania)
V% M S L JM PM HGMP 57.90 12. 549 3. 2790 5. 781 11. 327 4. 250 18. 11448 5. -
5.
- Edmonton
-
41 - 30 - 11, voittoprosentti 56.70
- 16. suosituin joukkue (129 fania)
V% M S L JM PM HGMP 56.70 14. 517 8. 2616 7. 818 10. 265 12. 269 7. 10515 10. -
6.
- Utah
-
43 - 33 - 6, voittoprosentti 56.10
- 32. suosituin joukkue (12 fania)
V% M S L JM PM HGMP 56.10 15. 468 13. 2464 12. 857 8. 276 10. 240 27. 10243 13. -
7.
- Anaheim
-
43 - 33 - 6, voittoprosentti 56.10
- 10. suosituin joukkue (204 fania)
V% M S L JM PM HGMP 56.10 15. 527 7. 2933 2. 860 7. 297 8. 288 4. 10888 7. -
8.
- Los Angeles
-
35 - 27 - 20, voittoprosentti 54.90
- 20. suosituin joukkue (86 fania)
V% M S L JM PM HGMP 54.90 20. 383 21. 2378 15. 659 22. 229 22. 247 21. 8988 20. -
9.
- St. Louis
-
37 - 33 - 12, voittoprosentti 52.40
- 24. suosituin joukkue (62 fania)
V% M S L JM PM HGMP 52.40 22. 352 28. 1819 30. 534 31. 203 27. 258 13. 7480 28. -
10.
- Nashville
-
38 - 34 - 10, voittoprosentti 52.40
- 19. suosituin joukkue (91 fania)
V% M S L JM PM HGMP 52.40 22. 350 29. 1907 27. 561 30. 209 24. 269 7. 7225 30. -
11.
- San Jose
-
39 - 35 - 8, voittoprosentti 52.40
- 15. suosituin joukkue (130 fania)
V% M S L JM PM HGMP 52.40 22. 415 17. 2127 23. 675 19. 251 15. 292 3. 8624 21. -
12.
- Winnipeg
-
35 - 35 - 12, voittoprosentti 50.00
- 23. suosituin joukkue (83 fania)
V% M S L JM PM HGMP 50.00 26. 368 23. 1985 26. 470 32. 208 25. 260 11. 7672 26. -
13.
- Seattle
-
34 - 37 - 11, voittoprosentti 48.20
- 31. suosituin joukkue (27 fania)
V% M S L JM PM HGMP 48.20 27. 362 24. 2094 24. 583 28. 206 26. 263 10. 8228 23. -
14.
- Calgary
-
34 - 39 - 9, voittoprosentti 47.00
- 27. suosituin joukkue (47 fania)
V% M S L JM PM HGMP 47.00 29. 291 32. 2047 25. 751 15. 176 30. 259 12. 7344 29. -
15.
- Chicago
-
29 - 39 - 14, voittoprosentti 43.90
- 4. suosituin joukkue (288 fania)
V% M S L JM PM HGMP 43.90 31. 316 30. 1826 29. 590 27. 172 31. 275 6. 6413 31. -
16.
- Vancouver
-
25 - 49 - 8, voittoprosentti 35.40
- 28. suosituin joukkue (42 fania)
V% M S L JM PM HGMP 35.40 32. 304 31. 1774 31. 665 21. 134 32. 316 1. 6347 32.