46 / 46 pelipäivää pelattu
Pelit käynnissä - Vaihdot suljettu

10 min jäähyt playoffeissa

  • Michael Matias · 2025-04-20 03:56:44
      Minun mielestäni tähän pitäisi saada joku tolkku, noita käytöskymppejä jaellaan Änärin poffeissa ihan miten sattuu aina kun peli ratkennut ja usein heitetty sitten kunnolla jengiä ulos niin tällä pistelaskulla puolet jengistä saa sitten sen -5 tyylii siitä ja kaikki muut pelin tuomat pisteet katoaa sitten siinä yhteydessä. Todella turhauttavaa kun noita jaellaan miten sattuu pienistäkin jutusta pelaajille. Että jos tuohon jotain muutosta olisi mahdollista saada niin olisi hyvä.
    • Ville, Ylläpito · 2025-04-20 08:18:56
        Kesken kauden ei muutosta nyt tehdä mutta ensi kausi sitten asia erikseen. Näetkö että ongelma ainoastaan pudotuspeleissä?
      • Arto Taskinen · 2025-04-20 11:30:15
          Kaikista isoista jäähyistä on liian suuria nuo miinukset. On tylsin juttu tässä pelissä, kun omaan nilkkaan kopsahtaa.
        • Michael Matias · 2025-04-20 19:12:23
            Joo näkisin että pudotuspeleissä toi ongelma on. Aina kun peli ratkennut niin pienistäkin sitte heitetää kaikki kympeillä ulos.
          • Mikko Kivilompolo · 2025-04-21 12:14:09
              Ihan koko formaatissa nuo isot jäähyt on kyseenalaisia minusta. Jos jäähyistä nyt kerran saa pisteitä niin miksi vaikka tuomarille tulkuttaminen tai ottelun lopussa painiminen onkin miinusta? Korkealla mailalla hampaat kurkkuun on hienosti 4 jäähyminuuttia mutta mailalla päähän lyöminen olikin sitten sikailua ja miinukset tiskiin?
            • Ari P · 2025-04-21 23:40:40
                Ei mene ihan tasan nallekarkit näissä. WPG-STL loppukahinassa kaikki saivat 10min jäähyt ja -5HGMP. Sitten taas TOR-OTT loppukahinassa kaikki saivat 2min jäähyt ja +1HGMP.
              • He Tero · 2025-04-22 00:44:18
                  Aina ei mene nallekarkit tasan tosiaan. Toiset osaa lukea ja sisäistää lukemansa. Toiset ei osaa.
                • Ari P · 2025-04-22 02:43:10
                    Aina ei mene nallekarkit tasan tosiaan. Toiset osaa lukea ja sisäistää lukemansa. Toiset ei osaa.
                    Joo tätä en tosissaan ymmärrä enkä sisäistä. Aikaisemmat viestit kyllä. Ja ihan asiaa kirjoittivat, ja olen ihan samaa mieltä. Itsekin sain pari -5HGMP. Joillakin on tuuria, ja saavat plussaa lopun kahinoista ja toiset taas miinusta. Riippuu näköjään täysin tuomarista, millaisia rangaistuksia jakaa. Sun varmaan kannattaisi hommata muutama nallekarkki, jos se vähän helpottaisi sun pahaa oloa.
                  • Ville, Ylläpito · 2025-04-22 09:51:54
                      Hyviä huomioita. Katsotaan mitä noille jäähyille voitaisiin miettiä ensi kautta ajatellen.
                    • Jarkko Kolehmainen · 2025-04-22 18:58:59
                        "Räjähysalttiit" pelaajat ammattilaisilla jo tiedossa. Ei tarvi mitään muutosta