46 / 46 pelipäivää pelattu
Pelit käynnissä - Vaihdot suljettu

Tor-Mon tilastot

  • Ilkka Visuri · 2019-10-06 22:40:40
      Arvelisin jos valmentajat ovat tänää vaihtamassa kyseisiä Toronton pelaajia pois jää arvon-nousut käyttämättä ja kyseessä voi olla tärkeitä pisteitä.
    • Ilkka Manninen · 2019-10-06 22:46:12
        Sitä tarkoitan, että pelaajien oikeat hinnat päivittyvät liian hitaasti johtuen teille tulevasta liian hitaasta datasta. Moni on jo ehtinyt myydä Toronton pelaajia ale hintaan. Ville, edellisen kirjoituksesi viimein lause ei sekään pidä paikkaansa, joten nyt ryhtiä hommaan!
      • Ilkka Visuri · 2019-10-06 22:52:23
          Kyllä tuo virhedata pitäsi pystyä korjaamaan jatkossa samanpäivän aikana ettei pelaajat joudu kärsimään ylläpitäjän virheistä.
        • Ville, Ylläpito · 2019-10-06 22:59:59
            Niin siis tarkoititte sitä, että kun tuo pöytäkirja tässä illalla päivittyi noiden virheellisten maalimerkintöjen osalta ja sen myötä myös plusmiinusten kanssa, niin se olisi pitänyt olla jo päivitettynä?
          • Ilkka Visuri · 2019-10-06 23:03:50
              Kyllä, aina ennen seuraavia pelejä muutenhan se ei ole kaikkia pelaajia kohtaan tasapuolista. Laittoihan tuo Hannu viestin jo seiskan aikoihin.
            • Ville, Ylläpito · 2019-10-06 23:10:04
                Hannu laittoi joo viestin noista maalien virhemerkinnöistä ja ne olivat vielä siihen aikaan NHL.comin pöytäkirjassa kuten Hannu viestissään esitti. Eli silloin myös plusmiinukset olivat silloin kuten meillä on vielä. Siksi en tähän reagoinut vaan kommentoin noita virheellisiä maalimerkintöjä.

                Ja kuten nyt katsotaan tuota pöytäkirjaa, niin sinne on nuo maalimerkinnät ja sen myötä myös plusmiinuksetkin korjaantuneet. Sieltä myös löytyy päivitysleima, mikä on 14.09 USA:n itärannikon aikaa eli 21.09 Suomen aikaa. Joten näitä korjaantuneita plusmiinuksia ei virallisissa tilastoissa ollut ennen tätä. Eli korjaus noihin on tullut kaksi tuntia sitten ja valitettavasti näin nopeasti emme tilastokorjauksia saa. Siitä olen pahoillani.

                Näistä plusmiinusten päivityksistä on laitettu jo viestiä ja ne päivitetään heti kun ne meille ilmestyvät.
              • - · 2019-10-07 04:47:03
                  Tomas Tatarilta puuttuu ainakin vielä syöttöpiste.
                • Ville, Ylläpito · 2019-10-07 07:39:11
                    Juu. Siitäkin isketty viestiä.
                  • Ilkka Visuri · 2019-10-07 10:42:31
                      Kai nuo virhepisteet pävitetään viimeistään tänään ?
                    • Ville, Ylläpito · 2019-10-07 10:54:44
                        Juu. Saatiin korjaus juuri, niin menee hetki kun saadaan linjoille.